Misyonumuz
Kurucumuz Sayın Muhittin Özdoğan  ile 1990 de küçük bir demir atölyesinde başlayan serüvenimiz ,1998 yılında Umut Çelik adıyla tescillenmiştir. Yılların verdiği bilgi birikimiyle  öncelikli ilkemiz olan kalite , hizmet ve güven duygusu ile firmamıza ayrı bir güce ulaşmıştır.Her daim sektöründe başarı basamaklarını kademe kademe çıkan UMUT ÇELİK , 1992’li yılların başında mobilya sektöründe görmüş olduğu boşlukta demir karyola üretimi ile sektöre girişini yapmış ve adını sektörel kitleye duyurmuştur.Firmamız 2005 yılında yine bölgesel olarak üretimi kendine ait olan çelik baza ürün grubunu Gaziantep’de ilk olarak çıkarmış olup, 2013 yılı itibari ile devam eden  Baza üretimine ek olarak , Baza Başlığı, Yatak , Koltuk Takımı , Oturma Grubu ve Kanape ürün gruplarınında üretimine başlayarak sektöre ayrı bir tarz ve renk katmıştır.Firmamız UMUT CONCEPT adı ve  ’’Yaşanılan Mekanlarda Renklerin Dünyası’’ sloganı ile çıktığı bu yolda dalgalanan bayrağımız, kaliteli hizmet politakımız dahilinde çalışanlarımızla devam edecektir. Kurulduğu günden bu yana ortaya koyduğu istikrarlı performansıyla sürdürülebilir bir büyüme örneği sergileyen UMUT CONCEPT ve UMUT ÇELİK , Bölgenin ve Türkiye’nin güçlü ve saygın şirketleri arasındaki yerini alacaktır.

UMUT CONCEPT ve UMUT ÇELİK ; bugün kaliteli ve güvenilir bir hizmet sağlayıcı, örnek bir girişimci ve güvenilir bir yatırımcı olarak dikkat çekmektedir.25 yıllık iş deneyimini, mali gücünü ve teknik yetkinliklerini kullanarak sayısız projeyi başarıyla tamamlamıştır. Şirketimizin iş portföyünde;Bir çok fabrika,site yurt ,belediyeler ve değerli müşterilerimiz  başta olmak üzere, ürün gruplarımızla ve referanslarımız  yer almaktadır.Yıllardır süre gelen bu süreçte gücümüzü aldığımız siz değerli müşterilerimiz aslında iş ortaklarımız olup,firmamız adına vermiş olduğunuz destek ve paylaşımlarınızdan dolayı  teşekkürlerimizi sunarız.

KALİTE POLİTİKAMIZ ; 

UMUT CONCEPT VE UMUT ÇELİK, kalite politikasında aşağıda yer alan unsurları benimsemektedir. Bu doğrultuda UMUT;

Kurmuş olduğu Kalite Yönetim Sisteminin gereklerini tam olarak uygular ve etkinliğini sürekli geliştirir.
Müşterilerini her daim iş ortağı olarak görür. Katma değer sağlayan, hep aynı kalitede ürünleri ürettiğinin güvencesini verir ve sistemi etkin bir şekilde uygulayarak müşteri memnuniyetini artırır.
Kalite politikasını, müşteri tüketimine ve  amaçlarına uygunluğunu sağlamak için sürekli gözden geçirir.
Aldığı her işi hep aynı, en iyi nitelikte ve en gelişmiş teknolojik imkanları kullanarak yapar; her seferinde daha başarılı olmak için çalışır.
SAYGILARIMIZLA;